Uvedený modelový příklad platí pro praktického zubního lékaře, který otevře ordinaci v obci Telč, spočtený na základě údajů VZP o průměrné ordinaci praktického zubního lékaře; výše bonifikace záleží na počtu registrovaných klientů VZP a na objemu poskytovaných služeb klientům VZP

608

pojištěnců VZP registruje průměrně zubní lékař na jednom pracovišti (v jedné ordinaci)

1200

pacientů, které by měl optimálně registrovat a obsloužit jeden praktický zubní lékař

Proč Telč? patří mezi tzv. preferované oblasti – kde je potenciálně ohrožena dostupnost stomatologické péče (další oblasti)

80,2 % je podíl pojištěnců VZP v okrese Jihlava, do kterého spadá obec Telč

Podmínky vstupu

  1. Podepsaný základní úhradový dodatek
  2. Elektronická komunikace s VZP (B2B, VZP POINT)
  3. Vedení objednávkového systému
  4. Alespoň na polovině pracovišť mít registrováno více než 600 pojištěnců VZP krát podíl VZP v daném okrese (např. v obci Telč alespoň 481 pojištěnců VZP)
  5. Poskytovatel registruje pojištěnce VZP do péče – pokud má aktuálně registrováno méně než 1 200 pojištěnců VZP krát podíl VZP v daném okrese – VZP ho může k registraci pojištěnců vyzvat (např. v obci Telč se jedná o limit 962 pojištěnců VZP)

Bonifikace

399 500 Kč za otevření ordinace

tolik obdrží zubní lékař, pokud otevře novou ordinaci v obci Telč

84 300 Kč/rok

o tolik se navýší úhrada za poskytování vybraných stomatologických služeb v preferované oblasti (pozn. úhrada za vybrané stomatologické výkony se zubním ordinacím v preferované oblasti navyšuje o 10 %)

57 200 Kč/rok

tolik obdrží zubní lékař, pokud zaregistruje např. 52 pojištěnců VZP v roce 2023 (a zároveň mu žádný pojištěnec neubyde), tj. zaregistruje jednoho pojištěnce týdně a splní většinu kritérií pro stanovení platby za jednoho pojištěnce (tj. až 1 300 Kč)

84 300 Kč/rok

pokud zubní lékař provedl preventivní prohlídku u alespoň 60 % v ordinaci registrovaných pojištěnců VZP k 31. 12. 2023 (tj. 396 prohlídek ze 660 registrovaných pojištěnců)

Podrobnosti k programu jsou k dispozici na našich stránkách.